Holokaust vs. potrat. Aký je v tom rozdiel?

Vieš čo znamená holokaust? Vieš čo sa skrýva za týmto jedným slovom? Utrpenie, bolesť, nenávisť, smrť. Najpočetnejšími obeťami holokaustu boli Židia prostredníctvom „konečného riešenia židovskej otázky“. Holokaust však okrem Židov zasiahol aj príslušníkov niektorých slovanských národov, hlavne Poliakov, Bielorusov, Ukrajincov, Rusov, či obyvateľov Juhoslávie alebo Rómov. Terčom likvidácie sa stali taktiež homosexuáli, Svedkovia Jehovovi, ľudia s telesným či duševným postihnutím a politickí odporcovia nacizmu z radov komunistov, anarchistov a demokratov. Celkový počet obetí holokaustu sa odhaduje na 12 až 16 miliónov, z toho zhruba 6 miliónov Židov.

Čo by si urobil/a na mieste vojaka, ktorý mal zabiť tisíce ľudí v koncentračnom tábore? Dokázal/a by si niekoho zabiť? Ak tých ľudí nezabiješ, zastrelia ťa a urobí to za teba niekto iný. Ťažká otázka a ťažké rozhodnutie. Dokázal/a by niekto zomrieť za niekoho nevinného, koho ani nepozná a pritom by vedel, že ho aj tak nezachráni, lebo ho zabije niekto iný? Niektorí z nás by zo strachu o svoj vlastný život vykonali túto vraždu, iní by ju napriek tomu odmietli a radšej by zomreli. Čo by si urobil/a ty?

Aký máš názor na potrat? Má mať dievča, žena na potrat právo? Je normálne zabiť nevinné dieťatko, ktoré za nič nemôže? Niekto odpovie, že každá žena má právo na potrat, lebo je to jej osobná vôľa a osobné rozhodnutie. Ale pýta sa niekto toho malého nevinného dieťatka, či chce zomrieť? Či chce ten potrat? Predstav si, že by ťa tvoja matka nechcela a išla by s tebou na potrat! Teraz by si tu nebol/a.

Akým argumentom by si obhajoval rozhodnutie ženy na potrat? Dnes žijeme v dobe, kedy sa rúcajú všetky morálne hodnoty. Často prichádza potom k situáciám, keď sa rieši otázka „nechceného“ tehotenstva, otázka života alebo smrti novopočatého života. Hlavne, ak zostane tehotné mladé nerozvážne dievča. Ďalším argumentom môže byť znásilnenie. Ak ženu niekto znásilní a náhodou počne dieťa, tak má právo si ho vziať, lebo by jej pripomínalo tú strašnú traumu celý zvyšok života. Ale je správne zabiť nevinné dieťatko, ktoré za nič nemôže? Koľko ľudí túži mať dieťatko, ale nie je im dopriate? Nie je lepšie dať dieťatko na adopciu, ako ho nechať zabiť?

Niektoré ženy, keď sa dozvedia, že ich dieťa bude telesne alebo duševne postihnuté, tak radšej volia potrat, aby sa zbavili “problému” – chorého dieťatka. To dieťatko za to nemôže. Koľko postihnutých detí sa už narodilo a sú v niektorých oblastiach života lepší, ako zdraví ľudia. Majú iný pohľad na život a vedia si ho vážiť.

Aký je rozdiel medzi holokaustom a potratom?  Žiadny. Potrat je synonymum holokaustu. Zmysel  a všetko, čo sa skrýva za tým slovom je ten istý. Zabíjanie nevinných, nechcených, telesne, či duševne chorých, nevhodných s ospravedlnením, že veď im vlastne robím službu a uchránim ich od trápenia v živote pred Bohom neobstojí!

A čo po tom, ak sa napriek tomu rozhodneš pre potrat? Poznačí ťa to na celý život, môžeš padnúť do depresií a hlavne s tým musíš žiť až do smrti. Komu sa oplatí viac veriť? Lekárom, či Bohu? Lekár sa môže pomýliť a po potrate je už neskoro ľutovať chybné rozhodnutie. Existuje viacero známych prípadov. Ten najčerstvejší si môžeš prečítať tu: Lekári omylom usmrtili zdravý ľudský plod. Boh je neomylný a vždy chce pre teba len to najlepšie, lebo ťa má rád. Preto mu dôveruj a On ťa povedie správnym smerom.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Uverejnené v Články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Prekvapenie pre teba
Myšlienka dňa:
Čím opravdivejšie a dokonalejšie budeme dôverovať Bohu, tým zjavnejšie pocítime jeho prozreteľnosť.
sv. František Saleský